Własna działalność gospodarcza w 2 dni!

Czas w jakim rozpocznie się działalność gospodarczą jest bardzo istotny. Dąży się do tego, by założenie spółki czy innego typu działalności trwało jak najkrócej. Jednak w wielu przypadkach wciąż nie jest to możliwe. Założenie spółek, takich jak spółka z o.o. czy komandytowa może trwać nawet do kilku tygodni.

Dużym ułatwieniem w zakresie rozpoczynania działalności gospodarczej okazała się rejestracja s24. Jest to sposób, który umożliwia rejestrację spółki w KRS w ciągu 24 godzin, a wszystko to za sprawą możliwość rejestracji online. Jednak pomimo wprowadzenia systemu, wciąż rejestracja spółek nie jest taka szybka. Dlaczego? Po pierwsze z możliwości tej korzystać mogą tylko niektóre spółki - z o.o., jawna, komandytowa, a po drugie rejestracji w ciągu 24 godzin dokonuje się tylko w KRS. Wszelkie inne procedury trzeba wykonać osobiście, a to zajmuje czas.

Być może system s24 nie jest tak dużym ułatwieniem jakiego można się było spodziewać, ale rozpoczęcie działalności gospodarczej w ciągu 2 dni jest nadal możliwe - za sprawą gotowych spółek. Gotowe spółki to przedsiębiorstwa już zarejestrowane, które wystawia się do sprzedaży. Dzięki ich zakupowi można rozpocząć legalną działalność w ciągu kilku dni. Wystarczy tylko sporządzić umowę zakupu i zmienić dane w KRS.